Правила користування бібліотекою ЦБС для дітей м. Запоріжжя

/Files/images/pravila_polzovaniya_bibliotekoy/s82455523.jpg

1. Загальні положення

1.1. Правила користування бібліотекою ЦБС для дітей м. Запоріжжя розроблені на підставі Типових правил користування бібліотеками в Україні у відповідності до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", які поширюються на бібліотеки України незалежно від їхнього відомчого підпорядкування

2. Права користувачів

2.1. Кожна дитина, незалежно від віку, статі, національності, соціального положення, релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації , дорослі громадяни України, що мають потребу в користуванні дитячою бібліотекою, мають право на бібліотечне обслуговування, яке може бути у формі: абонемента, системи читальних залів, дистанційного обслуговування засобами телекомунікації.
2.2 Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.
2.3. Користувачі бібліотеки мають право:
  • безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів;
  • безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
  • безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки.
2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 14 днів. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується. Бібліотекарі самостійно визначають види й типи документів, що видаються лише в читальному залі.
2.5. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у читацькому формулярі.
2.6. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання видаються для користування тільки у читальному залі.
2.7. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА чи внутрішньосистемний книгообмін.
2.8. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотечного закладу, мають право користуватися тільки його читальними закладами.

3. Обов'язки користувачів

3.1. Згідно Закону України «Про захист персональних даних» користувач надає згоду на обробку персональних даних, які він (вона) передає бібліотеці, з метою здійснення прав та виконання обов’язків бібліотекою у сфері культури: забезпечення бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, відповідно до Закону України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Про культуру», «Статуту ЦБС для дітей м. Запоріжжя» та іншім нормативно-правовим актів, що регулюють діяльність бібліотеки у сфері культури.
3.2. Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти. У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.
3.3. Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них; при одержанні документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов'язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.
3.4 За кожний документ, одержаний в бібліотеці, користувач розписується в читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря.
3.5. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа, яку визначає комісія з роботи з фондом. Розмір відшкодування визначається бібліотекою в залежності від цінності видання.
3.6. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, чи установа, під наглядом якої він перебуває.
3.7. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою.
3.8. Користувачі в бібліотеці мають дотримуватися норм поведінки в суспільних установах. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються.

4. Обов'язки бібліотеки з обслуговування користувачів

Бібліотека зобов'язана:

• інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. й платні, перелік яких затверджено Положенням про умови надання платних послуг читачам ЦБС для дітей м. Запоріжжя;
  • створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
  • дбати про культуру обслуговування користувачів;
  • формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання;
  • задовольняти потреби в створенні при бібліотеці читацьких об'єднань, клубів за інтересами;
  • систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;
  • ураховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів;
  • не використовувати відомості про користувачів бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, без їх згоди;

/Files/images/pravila_polzovaniya_bibliotekoy/2073.jpg /Files/images/pravila_polzovaniya_bibliotekoy/2360.jpg/Files/images/pravila_polzovaniya_bibliotekoy/2361.jpg

Ждем Вас!